Centrum tela v pohode

25.10.2010, 09:23, Jozef Litvaj

Po stáročia človek žil a vyvíjal sa v takmer nemenných podmienkach v súlade s prírodou. S modernou dobou sa však tieto podmienky radikálne zmenili a ľudský organizmus sa nestihol týmto zmenám prispôsobiť. Ak k tomu pridáme hektický spôsob života, dostaneme rovnicu, v ktorej x zastupuje celý rad civilizačných ochorení vrátane stále častejších problémov s trávením.

Z jedálnička sme vypustili zdraviu prospešné potraviny, ktoré bežne konzumovali naši predkovia. Za posledných 100 rokov sa výrazne zmenili stravovacie návyky smerom k uprednostňovaniu energeticky bohatých potravín s minimálnym obsahom vlákniny a veľkým obsahom potravinových prísad. Spracovaním veľkého množstva chemikálií, ktoré sú bežne obsahom potravy, je náš organizmus veľmi zaťažovaný.


Neustálym zjemňovaním, dochucovaním a predlžovaním trvanlivosti potravín sa stráca veľký počet životne dôležitých látok a naopak sa do potravín dostávajú tie, ktoré organizmu príliš neprospievajú (umelé farbivá, konzervanty a príchute, zvyšky herbicídov, pesticídov, hnojív, antibiotík a podobne) To sa samozrejme veľmi negatívne odráža na našom trávení a celkovom zdravotnom stave.

 

Naše zdravie priamo závisí na tom, aké zdravé máme trávenie

Tráviaci trakt je centrálnym bodom nášho tela a musí fungovať efektívne, aby sme si udržali dlhodobé zdravie. Kvalita čriev a ich správna funkcia je nutná pre dôkladné vstrebávanie a využitie všetkých živín z potravy. Pokiaľ budeme prehliadať varovné signály našich útrob, môžeme si vyrobiť vážny problém.

Príčinou tráviacich problémov býva veľmi často nedostatok vlákniny v potrave, nepravidelná a nevyvážená strava, stres..
Ak vás trápia opakované črevné problémy s ktorými si neviete rady, mali by ste určite dbať na dostatočný prísun vlákniny a zabezpečiť telu pravidelnú dávku probiotík. Môžete siahnuť po kvalitnom jogurte, či kyslo mliečnych nápojoch. Pamätajte, že kvalitné mliečne výrobky vydržia len pár dní čerstvé a rýchlo sa kazia. Ponúka sa však i alternatíva v podobe výživových doplnkov, ktoré sú v porovnaní s mliečnymi výrobkami niekedy ešte omnoho účinnejšie- obsahujú totiž mnohonásobne vyššiu koncentráciu aktívnych zložiek a viac probiotických kmeňov priateľských baktérií.
 

Tri zložky, ktoré sú pre črevá najlepšou potravou:
    - probiotikum – laktobacily a bifidobaktérie
    - rastlinná vláknina Psyllium
    - prebiotikum – rozpustná vláknina inulín

Kombinácia týchto látok priaznivo pôsobí na celé množstvo tráviacich problémov spojených s nepravidelnou stolicou, zápchou, hnačkou či syndrómom dráždivého čreva.
 

Probiotiká sú pre organizmus veľmi priaznivé baktérie, ktoré v tráviacom trakte bránia iným baktériám v ich nežiaducom premnožení. Množstvo výskumov dokázalo, že probiotiká priaznivo ovplyvňujú imunitu aj obranyshopnosť organizmu voči najrôznejším chorobám.

Psyllium, alebo prírodná rozpustná vláknina z osemenia skorocelu indického, čistí tráviace ústrojenstvo, reguluje stolicu a osvedčuje sa ako výborný prostriedok pri zápche a hnačkách. Inulín zlepšuje vyprázdňovanie. Rovnako ako ostatné probiotiká slúži ako potrava pre priateľské baktérie a tým podporuje rast zdravej črevnej flóry.

 
« Späť


Diskusia: "Centrum tela v pohode"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre
Nákupný košík


VYSKÚŠAJTE!


 

Vložky do podprsenky pre kojace mamičky - Natracare

 
3,80 € s DPH
bioprodukt vegan

Sieťovka na zeleninu alebo ovocie z biobavlny veľkosť S

-30%  2,45 €   
1,72 € s DPH
bioprodukt AKCIA

Make-Up taška z biobavlny - antracit 17x9x7cm

-30%  7,20 €   
5,04 € s DPH
bioprodukt AKCIA

Rodinný šampón pre normálne vlasy 250ml

 
4,60 € s DPH
bioprodukt vegan
Tovar je momentálne vypredaný.

Aroma kameň "Lotosový kvet" na drevenej podložke

 
19,90 € s DPH

Náplň do Dezodorant sprej Soľ Zeme OCEAN & COCONUT Unisex 500ml

 
34,90 € s DPH
novinka vegan

Vrecko do koša 30L / 25ks

 
3,54 € s DPH
vegan

pocitadla


 TOPlist