Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

 

Spolupracujúce weby:

 

 

 

 

Chlorella alebo Zelený zázrak z prírody

15.10.2010, 15:55, test

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, skladajúca sa až z 60% z vysoko kvalitného rastlinného proteínu, obsahuje veľa esenciálnych vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších hodnotných rastlinných látok.
Chlorella hlavne vyniká svojimi detoxifikačnými účinkami vďaka svojej schopnosti viazať na seba ťažké kovy, ktoré odvádzajú z tela von. Neutralizuje a odbúrava jedovaté látky z tela, čím pomáha organizmu bojovať proti rakovine všetkých orgánov.

 

Vďaka svojmu zásadotvornému pôsobeniu neutralizuje kyslé prostredie v organizmu a vyrovnáva pH tela. Chráni pred srdcovými chorobami, znižuje krvní tlak a odbúrava nadbytočný cholesterol. Podporuje tvorbu červených krviniek Upravuje metabolizmus cukru v tele.

 

Tato riasa patrí medzi najstaršie organizmy, ktoré sú schopné fotosyntézy. Vznikla pred cca 2,5 miliardou rokov a hrala dôležitú úlohu v rozvoji našej atmosféry bohatej na kyslík, a v rozvoji ďalších foriem života. Pochádza z ˇAzie a jej názov je odvodený z vysokého obsahu chlorofylu. Chlorofyl je zelený rastlinný pigment, v ňom si rastliny uchovávajú transformovanú slnečnú energiu. Táto molekula sa podobá molekule hemoglobínu – krvného farbiva. Chlorofyl má tak veľký význam pre tvorbu červených krviniek a má taktiež iné dôležité funkcie pre organizmus, vrátane antioxidačných účinkov.

 

 

Zvlášť cenná je Chlorella pre svoj vysoký obsah rastlinného proteínu. Telo dokáže lepšie využiť proteíny rastlinné než živočíšne, lebo molekuly rastlinných proteínov sú menej zložité a ľahšie rozložiteľné na jednotlivé aminokyseliny, ktoré naše telo využíva pre stavbu vlastného proteínu. Chlorella obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín a väčšinu všetkých ostatných aminokyselín. Esenciálne aminokyseliny sú také, ktoré si telo nevie syntetizovať samé a preto tieto musia byť obsiahnuté v strave.

 

Chlorella je pestovaná blízko rovníku vo vodách bohatých na minerály. Vďaka ideálnym klimatickým podmienkam tu riasy skvelo prospievajú a obsahujú skutočne vysoký obsah hodnotných látok. Po zbere je Chlorella filtrovaná, očistená a ihneď sušená. Jej vysoká kvalita a čistota je udržiavaná a zaistená stálou kontrolou.

 

Chlorella je tak vysoko kvalitným a 100% prírodným doplnkom stravy a jeho užívanie môže vhodne spestriť akýkoľvek stravovací režim, doplniť chýbajúce živiny a prispieť k prevencii či liečbe rady ochorení.

 

 

 

 
« Späť


Diskusia: "Chlorella alebo Zelený zázrak z prírody"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre
Nákupný košík


VYSKÚŠAJTE!


 

Vrecko do koša 10L

 
2,82 € s DPH
vegan

Bambucké maslo 100% nerafinované 100g

 
10,50 € s DPH
bioprodukt vegan

Deo roll on Pure Aura - levandula vanilka - 75ml

 
9 € s DPH
vegan

Inkontinenčné vložky PLUS - Natracare

 
5,20 € s DPH
bioprodukt vegan

Pemza prírodná vulkanická hnedá so šnúrkou (600)

 
2,50 € s DPH
neutral

Vyrovnávajúci air spray pre ženy 50ml

 
14,70 € s DPH
bioprodukt vegan

Soľný vankúšik nahrievací - veľký

 
7,90 € s DPH

Hydratačný a výživný šampón - Basis sensitive 250 ml

 
4,10 € s DPH
bioprodukt vegan

ECO Karafa Retap 1,2L s uzáverom

 
20,90 € s DPH

pocitadla


 TOPlist