Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Chlorella alebo Zelený zázrak z prírody

15.10.2010, 15:55, test

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, skladajúca sa až z 60% z vysoko kvalitného rastlinného proteínu, obsahuje veľa esenciálnych vitamínov, minerálov, stopových prvkov a ďalších hodnotných rastlinných látok.
Chlorella hlavne vyniká svojimi detoxifikačnými účinkami vďaka svojej schopnosti viazať na seba ťažké kovy, ktoré odvádzajú z tela von. Neutralizuje a odbúrava jedovaté látky z tela, čím pomáha organizmu bojovať proti rakovine všetkých orgánov.

 

Vďaka svojmu zásadotvornému pôsobeniu neutralizuje kyslé prostredie v organizmu a vyrovnáva pH tela. Chráni pred srdcovými chorobami, znižuje krvní tlak a odbúrava nadbytočný cholesterol. Podporuje tvorbu červených krviniek Upravuje metabolizmus cukru v tele.

 

Tato riasa patrí medzi najstaršie organizmy, ktoré sú schopné fotosyntézy. Vznikla pred cca 2,5 miliardou rokov a hrala dôležitú úlohu v rozvoji našej atmosféry bohatej na kyslík, a v rozvoji ďalších foriem života. Pochádza z ˇAzie a jej názov je odvodený z vysokého obsahu chlorofylu. Chlorofyl je zelený rastlinný pigment, v ňom si rastliny uchovávajú transformovanú slnečnú energiu. Táto molekula sa podobá molekule hemoglobínu – krvného farbiva. Chlorofyl má tak veľký význam pre tvorbu červených krviniek a má taktiež iné dôležité funkcie pre organizmus, vrátane antioxidačných účinkov.

 

 

Zvlášť cenná je Chlorella pre svoj vysoký obsah rastlinného proteínu. Telo dokáže lepšie využiť proteíny rastlinné než živočíšne, lebo molekuly rastlinných proteínov sú menej zložité a ľahšie rozložiteľné na jednotlivé aminokyseliny, ktoré naše telo využíva pre stavbu vlastného proteínu. Chlorella obsahuje všetkých 8 esenciálnych aminokyselín a väčšinu všetkých ostatných aminokyselín. Esenciálne aminokyseliny sú také, ktoré si telo nevie syntetizovať samé a preto tieto musia byť obsiahnuté v strave.

 

Chlorella je pestovaná blízko rovníku vo vodách bohatých na minerály. Vďaka ideálnym klimatickým podmienkam tu riasy skvelo prospievajú a obsahujú skutočne vysoký obsah hodnotných látok. Po zbere je Chlorella filtrovaná, očistená a ihneď sušená. Jej vysoká kvalita a čistota je udržiavaná a zaistená stálou kontrolou.

 

Chlorella je tak vysoko kvalitným a 100% prírodným doplnkom stravy a jeho užívanie môže vhodne spestriť akýkoľvek stravovací režim, doplniť chýbajúce živiny a prispieť k prevencii či liečbe rady ochorení.

 

 

 

 
« Späť


Diskusia: "Chlorella alebo Zelený zázrak z prírody"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre
Nákupný košík


VYSKÚŠAJTE!


 

Sprejový dezodorant Salt of the Earth ambra a santal - náhradná náplň 500ml

 
34,90 € s DPH
vegan

Vrecká pre psíkov v obale - rolka 40ks

 
3,36 € s DPH
vegan

Tampóny Super - Natracare

 
3,65 € s DPH
bioprodukt vegan

Sieťovka na zeleninu alebo ovocie z biobavlny veľkosť S

 
2,45 € s DPH
bioprodukt

Make-Up taštička z biobavlny - antracit 18x12cm

 
5,40 € s DPH
bioprodukt

Aknel – aqua 200ml

 
12,60 € s DPH
vegan

Pemza prírodná vulkanická hnedá mušľa

 
2,95 € s DPH
vegan

pocitadla


 TOPlist