Usmernenie pre Sonett produkty do umývačky riadu

17.08.2016, 19:59,

Prostriedky Sonett na umývanie riadu v umývačkách sú produkty s najvyššou kvalitou vo svete vo sfére BIO výrobkov. Občas sa stane, že pri zmene značky prostriedkov pre umývačky, zákazník nie je spokojný s výsledkom umytia. Riad ostane matný alebo sú na ňom vidieť zaschnuté kvapky.

 

Je prirodzené, ak nie ste spokojný s výsledkom, prikladáte vinu prostriedku, ktorý ste použili.

 

Problém ale nemusí byť v samotnom prostriedku. Výrobcovia používajú rôzne zloženie produktov, používate vodu na umývanie s rôznou tvrdosťou pH a samozrejme umývate umývačkou inej značky. Toto všetko zohráva dôležitú rolu a ovplyvňuje výsledok umývania.

 

Riešenie môže byť veľmi jednoduché a to správnym nastavením umývačky.

Preto Vám prinášame jednoduchý návod od výrobcu Sonett ako na to...


1. Funkcia iónového výmenníka v úmývačke riadu
Iónový výmenník (zmäkčovače vody) je napevno zabudovaný v každej umývačke riadu. Všetka prichádzajúca voda prúdi cez toto zariadenie a odvápňuje sa takže žiadny biely vápenatý povlak sa neusádza na riadoch ani skle. Aby iónový výmenník ostal v pracovnom režime, je potrebné použiť na jeho regeneráciu soľ.
Iónové výmenníky v umývačke riadu sú prednastavené výrobcom na špecifickú zmäkčovaciu úroveň, ktorá je určená pre bežne používané čistiace prostriedky v umývačkach riadu. Bežné čistiace prostriedky sú miešané s chemickými látkami ako sú syntetické polykarboxyláty, fosfonáty a fosfáty, ktoré sa viažu na uvoľnené vápennaté povlaky vo vode.
Pretože Sonett odmieta používať tieto druhy syntetických zmäkčovačov, odporúča sa nastaviť iónový výmenník na vyššiu úroveň nastavenia.
Umiestnenie nastavenia iónového výmenníka záleží od každého zariadenie. Návod pre presné nastavenie zariadenia nájdete v návode na použitie k vašej umývačke riadu v sekcii « Zmäkčovač ».

 

2. Správne nastavenie iónového výmenníka
Zmäkčovač vody (iónový výmenník) v umývačke riadu by mal byť nastavený o jednu úroveň vyššie aká je tvrdosť vašej vody. Napríklad ak máte vodu v oblasti tvrdosti II (8° - 14° dH / 125 – 240 mg CaCO3/l), potom je potrebné nastaviť váše zariadenie na úroveň, ktorá zodpovedá oblasti tvrdosti vody III (15° – 21° dH / 240 – 370 mg CaCO3/l).
Upozornenie: Nastavenie už nie je možné vykonať v prípade zabudovaného elektronického zmäkčovača vody ako napríklad v nových Miele umývačkách riadu. Nemali by ste používať ekologické umývacie prostriedky!  sad

 

3. Správne nastavenie pre LEŠTIDLO
Priehradka na Leštidlo by mala byť vždy plná. Nastavenie má celkovo 6 úrovní, ale bežne má byť nastavené na úrovni medzi 2 a 3.
V prípade šmúh na príbore bolo použité príliš veľké množstvo leštidla. V prípade kvapiek vodného kameňa na riade je potrebné zvýšiť nastavené množstvo leštidla.

 

4. Pravidelne dopĺňajte REGENERAČNÚ SOĽ do určenej nádobky v umývačke riadu
Umývačka riadu by mala byť nastavená na maximum 2° dH / 30mg CACO3/l, inak vzniká riziko tvorby vápennatého povlaku.
Na základe skúsenosti, niektoré zariadenia si žiadajú doplnenie soli už vo veľmi neskorom štádiu. Aby sme tejto situácii zabránili, regeneračná soľ by sa mala dopĺňať pravidelne, aj keď to zariadenie ešte nevyžaduje hlásením. Ak sa nádobka na soľ úplne vyprázdni, mali by ste počkať približne 2 hodiny po tom čo soľ doplníte a potom spustiť umývačku znovu, aby sa mohol iónový výmenník dostatočne zregenerovať.

 

5. Čistite aj hrubý aj jemný filter vašej umývačky riadu na týždennej báze.
V prípade, že sa objavujú na riade vápennatý povlakom, najprv zvýšte nastavenie iónového výmenníka tak ako je to popísané vyššie a potom urobte nasledovné:
Nechajte riad zašpinený vápennatým povlakom v umývačke riadu. Nastavte program pri teplote 65°C bez pred-umytia. Zapnite program bez akéhokoľvek saponátu. Po tom čo sa umývačka riadu naplní vodou, otvorte dvierka a nalejte 1 liter prípravku Sonett Odstraňovač vodného kameňa do bubna stroja. Nechajte program bežať do konca. Vápennatý povlak potom opäť zmizne.
 

 
« Späť


Diskusia: "Usmernenie pre Sonett produkty do umývačky riadu"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre
Nákupný košík


VYSKÚŠAJTE!


 

Vložky do podprsenky pre kojace mamičky - Natracare

 
3,80 € s DPH
bioprodukt vegan

Sieťovka na zeleninu alebo ovocie z biobavlny veľkosť S

-30%  2,45 €   
1,72 € s DPH
bioprodukt AKCIA

Make-Up taška z biobavlny - antracit 17x9x7cm

-30%  7,20 €   
5,04 € s DPH
bioprodukt AKCIA

Rodinný šampón pre normálne vlasy 250ml

 
4,60 € s DPH
bioprodukt vegan
Tovar je momentálne vypredaný.

Aroma kameň "Lotosový kvet" na drevenej podložke

 
19,90 € s DPH

Náplň do Dezodorant sprej Soľ Zeme OCEAN & COCONUT Unisex 500ml

 
34,90 € s DPH
novinka vegan

Vrecko do koša 30L / 25ks

 
3,54 € s DPH
vegan

pocitadla


 TOPlist